Veloturk 2016

2014, 2015 derken iyilik projesi Veloturk üçüncü sezonuna giriyor. Çalışmalarımız hep sürdü ama memleketin bu halinde sponsor bulmak, ikna etmek zaman alan işler. Biz de herşey berraklaşmadan duyuru yapmak istemedik. Geçen yıl sonu ve Ocak ayında Nevşehir’de 600 bisikleti sevgili çocuklara hediye ettik. Onların ve velilerinin gözlerindeki sevinci görmek gerçekten çok değişik duygular yarattı içimizde. Başkasının sevinmesine aracı olmak, sevinç desem değil, huzur desem belki, mutluluk desem yetmez bir ruh haline soktu hepimizi.

Yarın 500 bisiklet daha dağıtmak için Elazığ’a gidiyoruz. Sırada Zonguldak var. Bisiklete binme şansını bulan çocukların sayısının artmasına katkıda bulunduğumuz için -itiraf etmek lazım- gururluyuz da.

Geçen sene, Erciyes zirvesinde biten Veloturk Gran Fondo’nun yarattığı ilgiyle, bu sene yarış sayısını üçe çıkardık. İlk yarış 22 Mayıs’ta Tekirdağ’da gerçekten muhteşem bir parkurda. Deniz kenarında, dar, virajlı ve sürekli inip çıkan bir profili var. Yarışın sonunda Erciyes’dekinden daha yorgun ve daha mutlu olacak katılanlar. Bir klasik haline gelmesini umduğumuz Erciyes finişi elbette devam edecek. Son yarışın yerine daha karar vermedik ama Çeşme veya Alanya olacak gibi. Yarışların tüm katılım ücretleri yine iyilik projemize gidecek. Hani pedal çevirerek elektrik üreten sistemler var ya, Veloturk Gran Fondo katılımcıları da  pedalladıkça çocuklar için bisiklet üretecekler. En az elektrik kadar değerli. Bu 3 yarış aynı zamanda bir Veloturk Trofesi’nin parçaları da olacak. Yarış derecelerine göre toplamda en iyi sırada olan sporcu 2016 Veloturk Trofesi Şampiyonu olacak. Bitti mi, bitmedi. Memlekette üç yarış düzenlemek bize yetmedi. Yurtdışında katıldığımız yarışların heyecan ve keyfini Veloturk destekçilerine de yaşatmak amacıyla bu sene belli sayıda yarışçıyı Almanya’daki Gran Fondo’lardan birine götürmeyi planlıyoruz. Onun da açıklamasını önümüzdeki haftalarda yapacağız.

Ayrıca, sponsorlarımız aracılığıyla tişörtlerimizi, yarış mayolarımızı ve çeşitli hediyelik eşyayı satışa sunacağız. İşyerinde Veloturk kupasıyla kahvenizi içerken arkadaşınız “Veloturk ne ya?” diye sorsun istemez misiniz yani? Amacımız bisiklet alımına gidecek fonu mümkün olduğunca çoğaltmak. Bu arada web sitemizi yeniledik, destekçilerimizle daha yakın olmak için çeşitli hamleler planladık.

Güzel ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Ama çocuklarımızı mutlu etmek, mutlu tutmak, onlara nefes aldırmak elimizde. Veloturk olarak bunun için çalışıyoruz ve desteğinizin sürmesini umuyoruz.

Sevgiler,

Arda-Okan-Berkem-Aydın-Sarper

IMG_2634

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir